2021’den 2022’ye

Bir yıl daha bitti… 2 gün sonra tarih yazdığım her kâğıtta 21 yazıp silecek olmanın dışında değişecek bir şey yok aslında. Ama insanız işte! Sanki çok matah bir şey olacak gibi giyinip süslenip eğlenip çığlıklar atarak karşılarız yeni yılı. Şanslıysak sevdiğimizin dudaklarının sıcaklığıyla bitiririz 10’dan geriye saymayı. Ertesi gün kalktığımızdaki o hangover hissiyle zaten 1 Ocağı hiç yaşamadan kendimizi yılın 2. gününde buluruz bile. Sonra hayatımızın akışına göre ya çok hızlı ya da çok yavaş geçer yılımız ama ne olursa olsun geçip gider işte.

Yılı bu zamanlarında geçirdiğim 365 günü değerlendirmeyi severim ben. Yaptıklarım, gittiğim yerler, aldığım şeyler… Bakarım bir önceki yıl neyi hedeflemişim, hangisine ulaşmışım ya da yanından bile geçememişim.

Bu zamana kadar yeni yıldan beklentilerimi hep maddi, hep alınacak şeylere odaklı bir şekilde yapmışım. Bunu yıl için beklenti- hedef, adına ne derseniz deyin- oluştururken fark ettim. Çünkü bu yılkiler çok farklı. Bana özel, benim için. Hedef; benim…

Hayattan tüm beklentimi bu yıla yüklemiyorum. Ama çok kritik ve önemli bir araç yılı bu yıl benim için. Büyük hedeflerime, hayatımın yönünü değiştireceğim hedeflere ulaşmamı sağlayacak yıl olarak kabul edip, çalışmalarımı, ilerlememi ve değişimimi gerçekleştireceğim yıl olarak çok beklentim var bu yıldan.

Zaten değişime 2021 yılının ağustosu itibariyle başlamıştım. Farklılaşmaya, dönüşüme başladım ama 2022 yılının bana iyi geleceğini hissediyorum. Filizlendim büyüyüp çiçek açacağım yılın bu yıl olacağını biliyorum. Çiçek açmam lazım ki sonraki yıllarda meyve verebileyim.

Önümüzdeki günler için heyecanlıyım, her uyandığım yeni gün yaşanacaklar için sabırsızlanıp, her biten gün yaşadıklarıma şükredeceğim.

2022’nin benim dönüşümümü destekleyen bir yıl olması için elimden geleni yapacağım!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s